همین 5 وسیله برای رفتن به باشگاه بدنسازی کافی است

همین 5 وسیله برای رفتن به باشگاه بدنسازی کافی است
ثبت باشگاه ورزشی خرید اینترنتی عطر
3/5 - (2 امتیاز)

دغدغه بعدی شما بعد از انتخاب باشگاه بدنسازی و ثبت نام در آن چیست؟ مطمئنا اولین چیزی که به آن فکر می‌کنید، این است که چه وسایل ضروری باید همراه داشته باشید تا اولین تمرینتان در باشگاه بدنسازی موفقیت آمیز باشد. ما در مجله اسپرت رزرو لیستی از وسایل اولیه و ضروری بدنساز برای رفتن به باشگاه بدنسازی فراهم کرده‌ایم، امیدواریم که بتواند برای شما مفید واقع شود.

5 مورد لوازم اولیه ای که بدنساز باید همراه داشته باشد به شرح زیر است

 1. کفش ورزشی:

  انتخاب یک کفش ورزشی راحت، سبک و استاندارد از مهمترین وسایلی است، که ورزشکار بدنساز باید همراه خود داشته باشد. سعی کنید از کفش‌هایی استفاده کنید که انعطاف پذیری بالایی دارند.

 2. لباس ورزشی:

  لباس ورزشی مناسب برای بهتر انجام دادن ورزش شما مهم است. لباس‌های ورزشی نامناسب دمای بدن شما را بالا می‌برد و فعالیت ورزشی‌تان را دچار مشکل می‌کند. اگر به خاطر جنس لباس ورزشی نامناسبی که به تن دارید بدن شما عرق سوز شود یا بوی بدی از بدنتان احساس کنید، این باعث ناراحتی شما و درست انجام ندادن حرکات ورزشی می‌شود.

  جالب است بدانید که ظاهر لباس ورزشی هم بسیار مهم است. شما می‌توانید با هر لباس راحتی ورزش کنید، اما مطمئن باشید پوشیدن یک لباس ورزشی مناسب از لحاظ احساسی تفاوت‌های زیادی درشما ایجاد می‌کند و  این احساس خوب باعث ایجاد انگیزه در شما می‌شود، و نهایتا باعث می‌شود که شما با تمام توان خود تمرینات را انجام دهید.  نکته دیگر این که اگر شما دارای اضافه وزن هستید سعی کنید که از لباس‌های تنگ استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که دیگران متوجه اضافه وزن و عدم تناسب اندام شما بشوند، که خود این موضوع باعث انگیزه در شما برای تغییر فیزیکی بدنتان می‌شود.

 3. بطری آب:

  در هنگام ورزش بدنسازی، بدن آب زیادی از دست می دهد. همیشه یک بطری آب همراه داشته باشید تا در زمان‌هایی که مربی اجازه نوشیدن آب را می‌دهد، از آن استفاده کنید. همچنین شما برای مصرف برخی از مکمل‌های پروتئینی، کربوهیدراتی و ویتامین به بطری آب نیاز دارید.

 4. حوله:

  حوله یک وسیله شخصی است. به علت تعریق زیاد بهتر است همیشه یک حوله همراه خود داشته باشید تا هنگام عرق کردن دست و صورت خود را خشک کنید و از حوله‌های داخل باشگاه استفاده نکنید. اگر بعد از ورزش دوش می‌گیرید، پس حتما یک حوله بزرگ هم همراه داشته باشید.

 5. زیرانداز:

  برای انجام بعضی از ورزشها نیاز به دراز کشیدن بر روی تاتومی و یا دراز کشیدن بر روی نیمکتها است. پس برای رعایت بهداشت و تمیزی بیشتر، مناسب تر این است که یک زیرانداز همراه داشته باشید.

اگر شما هم برای به همراه داشتن وسایل ضروری و اولیه بدنساز ، نظر یا ایده ای دارید، می‌توانید در قسمت نظرات با ما و دیگر دوستانتان در میان بگذارید.

 توصیه می‌شود تفاوت بدنسازی و فیتنس در چیست؟ را در اسپرت رزرو مطالعه نمایید.

ممنون از همراهی همیشگی شما

ارسال نظر