چه ورزشهایی برای زانو ها مضر است

چه ورزشهایی برای زانو ها مضر است
ثبت باشگاه ورزشی خرید اینترنتی عطر
امتیاز دهید

چه ورزشهایی برای زانو ها مضر است برخی از رشته های ورزشی متاسفانه موجب آسیب به قسمت های مختلف بدن از جمله زانو می شود در این مقاله ما به توصیف ورزشهایی که برای زانو ها مضر است؟ پرداخته ایم.

چه ورزشهایی برای زانو ها مضر است

بررسی‌ها نشان داده است که ورزشکاران برخی رشته‌های ورزشی بیشتر در ناحیه زانو دچار مشکل می‌شوند و راههایی برای کمتر شدن آسیب‌ها وجود دارد.

مطالعات مختلف نشان داده است که دویدن اگر با رعایت نکات خاصی انجام شود باعث کاهش تورم در ناحیه زانو می‌شود. با این حال دوندگان حرفه‌ای نمی‌توانند از خطرات و آسیب‌هایی که به دلیل دویدن برای زانوهای آنها پیش می‌آید در امان بمانند. دویدن بر روی زمین برای زانو بهتر از دویدن بر روی تردمیل است.

فوتبالیست‌های حرفه‌ای، دوندگان استقامت، وزنه‌ برداران المپیکی و کشتی‌گیران سه تا هفت برابر بیشتر از دیگر ورزشکاران احتمال ابتلا به آرتروز زانو دارند.

به طور کلی ۴۵ درصد ورزشکاران حرفه‌ای در معرض آرتروز زانو هستند که ریسک این بیماری در صورت وجود آسیب‌دیدگی‌ زانو به ۵۷ درصد می‌رسد و در ورزشکارانی که بعد از ورزش دچار چاقی مفرط می‌شوند به ۶۱ درصد افزایش می‌یابد.

احتمال آرتزوز با شدت ورزش در ارتباط است. ورزش‌هایی همچون دویدن و وزنه‌برداری فشار زیادی به زانو وارد می‌کنند. در ورزش‌های فوتبال و کشتی چرخش مفصل زانو در شرایطی که تحت فشار است باعث ایجاد آسیب می‌شود.

 

پنج توصیه برای کمتر شدن آسیب زانو در هنگام ورزش کردن:

1– اگر عضلات خود را پرورش دهید کمتر فشار به زانوهای شما وارد می‌شود.

2– ورزش‌هایی برای جلوگیری از آسیب و قدرتمندتر کردن زانو وجود دارند که بهتر است آنها را در برنامه خود قرار دهید.

3– اگر زانوی شما صدا می داد یا درد می‌کرد از فوم رولر در ناحیه زانو استفاده کنید.

4– بیشتر قبل از ورزش بدن را گرم کنید.

5– انعطاف پذیری همسترینگ و عضلات چهار سر را افزایش دهید.

منبع مقاله: gahar.ir

اکثر افراد بعد از ورزش دچار گرفتگی عضلات می شوند برای رفع این مشکل بهتر است مقاله ی چرا بعد از ورزش دچار درد عضلات می شویم  را مطالعه کنید این مقاله شما را راهنمایی میکند که بعد از ورزش دچار گرفتی عضلات نشوید.

ارسال نظر