تعطیلی مجدد باشگاه های بدنسازی خراسان رضوی بخاطر کرونا

تعطیلی مجدد باشگاه های بدنسازی خراسان رضوی بخاطر کرونا
ثبت باشگاه ورزشی خرید اینترنتی عطر
امتیاز دهید

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، با شیوع ویروس کرونا باشگاه‌ها و اماکن ورزشی جزوه اولین مکان‌هایی بودند که تعطیل شدند، و آخرین مشاغلی بودند که توانستند فعالیت خود را از سر بگیرند‌.

اما از 4 مرداد ماه، باتوجه به وضعیت قرمز خراسان رضوی، ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا تصمیم به تعطیلی دوباره باشگاه‌های ورزشی گرفت.

متاسفانه خیلی از مشاغلبه دلیل بروز این بیماری،ضررهای اقتصادی جبران ناپذیری را متحمل شدند. باشگاه‌های بدنسازی نیز از این قاعده مستثنی نبودند. باشگاه‌های ورزشی تنها یک مکان تفریحی و سرگرم کننده نیستند، بلکه بنگاه‌های اقتصادی هستند که جمعیت زیادی را در برگرفته‌اند.

رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی درخصوص مشکلات باشگاه‌‌داران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در مشهد، اظهار کرد: اکثرا باشگاه‌‌داران در ملک اجاره‌ای فعالیت دارند و برای خرید دستگاه و وسایل باشگاه وام گرفته‌اند تا امرارمعاش کنند.

 

سروش پورآزاد ادامه داد: در مرحله اول تعطیلی باشگاه‌ها ۴۰ باشگاه در معرض ورشکستگی قرار گرفته و لوازم باشگاه خود را به فروش گذاشتند.

وی با اشاره به بازرسی مکرر باشگاه‌ بدنسازی، تصریح کرد: باشگاه‌داران با وجود ضررهایی که در این مدت متحمل شدند هزینه زیادی را صرف ضدعفونی و انجام پروتکل‌های بهداشتی کردند و بازرس‌های اداره ورزش و جوانان شهرستان‌ها و دانشگاه علوم پزشکی به طور مدام از اماکن بازدید داشتند.

رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی تاکید کرد: بعد از بازگشایی باشگاه‌ها مردم از حضور در باشگاه‌ها استقبال چندانی نکردند و ۱۰ درصد ظرفیت باشگاه تنها مورد استفاده قرار می‌گرفت.

پورآزاد با اشاره به وضعیت بحرانی باشگاه‌های ورزشی، تصریح کرد: در شرایط فعلی کافی است سری به سایت‌های همچون دیوار و شیپور زد با سرچ کلمه باشگاه تعداد زیادی از آگهی‌هایی که مربوط به تجهیزات و وسایل باشگاه است نشان داده می‌شود، این موضوع سبب می‌شود دلالان وارد کار شوند و با خرید قیمت پایین لوازم و احتکار آنها شرایط نگران کننده‌ای را برای بعد از پایان کرونا رقم زنند.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۲۰ هزار نفر در باشگاه‌های ورزشی مشغول به کار هستند که از این طریق امرار معاش می‌کنند و آینده کاری آنها درخطر جدی قرار دارد متاسفانه بسته‌های حمایتی برای باشگاه‌‌داران ۸ میلیون و مربیان ۶میلیون تومان است در حالی که اجاره ماهیانه خیلی از باشگاه‌ها از ۵ میلیون تا ۷۰ میلیون تومان است و موسسان باشگاه‌ها هیچ رغبتی برای دریافت این وام که مشکلات زیادی هم برای ثبت‌نام آن است، ندارند.

رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی از برگزاری جلسه ستاد ساماندهی درخصوص بازگشایی باشگاه‌ها خبر داد و عنوان کرد: روز گذشته(1399/05/12) جلسه‌ای با حضور معاون فرماندار مشهد، نماینده باشگاه‌داران، رئیس اداره ورزش و جوانان مشهد و دیگر اعضای این ستاد برگزار شد و مقرر شد پیشنهادهای عملیاتی درخصوص تدوین پروتکل‌های جدید و سختگیرانه‌تر در ستاد مقابله با کرونای استان مطرح و درصورت فراهم شدن شرایط مجدد شاهد بازگشایی باشگاه‌های ورزشی باشیم.

منبع خبر: https://www.ghatreh.com

ارسال نظر