لیست آدرس پیست های اسکی اردبیل

لیست-آدرس-پیست-های-اسکی-اردبیل
547 بازدید
(2) 5٫00
Loading...

لیست آدرس پیست های اسکی اردبیل را در این جدول قرار داده‌ایم. در اسپرت رزرو لیست آدرس پیست های اسکی همراه با شماره تماس و تخفیف درج شده است.

لیست آدرس پیست های اسکی اردبیل

 ردیف  نام باشگاه شماره تماس آدرس فعالیت و زمان
 1 پیست اسکی آلوارس سرعین- 24 کیلومتری سرعین- روستای آلوارس

پیست آلوارس در دامنه‌های رشته کوه سبلان قرار دارد. فاصله این پیست از سطح دریا چیزی حدود ۳۲۰۰ متر است. پیست اسکی آلوارس رتبه اول از لحاظ دیر ذوب شدن برف در ایران را دارا است، همچنین این پیست بزرگترین پیست از نظر وسعت در ایران است.

امکانات فنی این پیست اسکی شامل: تله سیژ، تله اسکی و یک جاده آسفالت به طول ۲۴ کیلومتر تا پای پیست است.

همچنین می‌توانید لیست آدرس باشگاه های تنیس اردبیل را در اسپرت رزرو مشاهده کنید.

پیست اسکی ناحیه‌ای است که کاملاً برای اسکی و دیگر ورزش‌های زمستانی اختصاص یافته‌است. در اروپا پیست اسکی یک شهرک یا روستایی است که در یک ناحیه اسکی قرار دارد و این ناحیه باید از لحاظ داشتن امکانات گردشگری کامل باشد. در آمریکای شمالی پیست‌های اسکی کاملاً دور از شهرها و روستاها هستند.

در ایران از مشهورترین پیست‌های اسکی می‌توان به پیست‌های اسکی آبعلی، دیزین، و آلوارس نام برد. در جهان نیز پیست‌های اسکی زرمات (سوئیس)، کورشول (فرانسه)، شیگا کوگن (ژاپن)، کورتیا دامپزو (ایتالیا)، اسکو ولی (آمریکا)، اسپن (آمریکا) و منطقه سه دره (فرانسه) را نام برد. دیزین مهم‌ترین پیست اسکی ایران و منطقه خاورمیانه است که در شهرستان کرج در استان البرز واقع شده است. اسکی یک از ورزش‌های زمستانی است که علاقه‌مندان زیادی را از سراسر جهان به خودش جذب کرده و این رشته ورزشی در المپیک نیز دارای زیر رشته‌های مختلفی است که در مناطق برفی این نوع از مسابقات برگزار می‌شود. اسکی از ورزش های گران محسوب می‌شود.

برچسب‌ها:
ارسال نظر