فواید شنا سوئدی و نحوه صحیح حرکت شنا سوئدی

فواید شنا سوئدی و نحوه صحیح حرکت شنا سوئدی
4/5 - (3 امتیاز)

شنا سوئدی ورزش محبوبی است که موجب تقويت عضلات مرکزی و بالای بدن می‌شود. همچنین در تقويت عضلات سرسينه، سرشانه، پشت بازو، شکم و زير بغل موثر است. پس می‌توان گفت: حرکت شنای سوئدی يک حرکت کلی برای تمام عضلات بدن است که باعث بالا رفتن قدرت بدن می‌شود و با درگير کردن عضلات شکم و پايين تنه میزان تعادل بدن را بالا می‌برد. خوبی این حرکت این است که برای انجامش نیاز به هیچ وسیله‌ی ورزشی خاصی نمی‌باشد. به همین دلیل ما سعی کردیم فواید شنا سوئدی و همچنین نحوه انجام صحیح این حرکت را در این مقاله بیان کنیم.

فواید شنا سوئدی

همان‌طور که گفتیم، شنا سوئدی یک ورزش کلی بدن است که برای تمام بدن مفید است، پس دارای فواید بسیاری می‌باشد که ما در اینجا چند تا از آنها را لیست کرده‌ایم.

 1. تقويت عضلات بالا تنه
 2. تقویت عضلات میانی بدن
 3. تقویت قلب
 4. عضله سازی سریع بدن
 5. جلوگیری از آسیب های شانه
 6. جلوگیری از آسیب های کمر
 7. لاغری و کاهش وزن
 8. جلوگیری از پوکی استخوان

طریقه صحیح حرکت شنا سوئدی استاندارد

شنا سوئدی انواع مختلفی دارد. اما روشی که ما در این مقاله قصد آموزش صحیح آن را داریم همان شنا سوئدی معروف و استانداردی است که همه‌ی ما آن را می‌شناسیم.

شما می‌توانیدمقاله  آشنایی با انواع شنا سوئدی به همراه آموزش تصویری صحیح حرکات را در اسپرت رزرو مطالعه کنید.

برای انجام صحیح این حرکت دست‌هایتان را به اندازه عرض شانه‌ها از هم باز کنید و دقیقا زیر شانه ها بر روی زمین قرار دهید. پنجه و نوک انگشتان پا را بر روي زمين عمود کنيد تا در حرکات عضلات پايين تنه تعادل خوبي ايجاد شود.

نحوه صحیح حرکت شنا سوئدی

 

حالا باید بدن خود را پايين بياوريد:

اما باید دقت کنید که در  حين پايين آمدن کمر را صاف نگه دارید و انحناي طبيعي گردن را حفظ کنيد، به باسن يا پايين کمر خود اجازه خم شدن ندهيد، بدن از سر تا نوک انگشتان پا بايد در يک خط مستقيم قرار بگيرد. تيغه هاي شانه خود را به سمت پايين ببريد، و دقت کنيد که ارنج ها کنار بدن قرار بگيرند.

نحوه صحیح حرکت شنا سوئدی

در مرحله‌ی بعد باید بدن را بالا بکشيد : 
با درگير کردن عضلات شکم، و بيرون دادن هوای داخل شش ها به حالت ابتدایی تمرين بازگرديد. نکته مهم این است که در بدن بايد در زمان انجام شنا، صاف و بدون خم‌شدگی باشد.

سعی کنید این حرکت را 10 تا 20 بار تکرار کنید.

اشتباهات رايج در هنگام انجام شناي سوئدي

 • فراموش کردن تنفس: باید در هنگام انجام حرکت عمل دم و بازدم را به درستی انجام دهید. در حين پايين رفتن هوای تازه را به شش‌ها وارد کرده و حين بالا آمدن هوای داخل شش‌ها را بيرون دهيد.
 • کشش و فشار بر روی گردن: فشار بر روی گردن و کشیدن گردن یکی از اشتباهات رایج این حرکت است، که باعث گردن درد می‌شود. برای حل این مشکل، باید يک نقطه در چند سانتی متری جلوی خود انتخاب کنيد و به آن خيره شويد.
 • خمیده کردن کمر و ایجاد قوس : دقت کنید که در حین انجام حرکت بدن باید کاملا در یک خط راست باشد، خم کردن کمر و یا بالا دادن باسن از اشتباهات این حرکت است.

شما می توانید به همین حالا در اسپرت رزرو به صورت آنلاین در بهترین باشگاه های بدنسازی شهر خود که دارای تخفیف های ویژه می‌باشند، ثبت نام کنید.

ارسال نظر