چگونه کارت مربیگری بدنسازی را دریافت کنیم؟

چگونه کارت مربیگری بدنسازی را دریافت کنیم؟
3.2/5 - (4 امتیاز)

سوالی که ممکن است برای خیلی از علاقه مندان به بدنسازی و مربیگری این رشته پیش بیاید این است که چگونه کارت مربیگری بدنسازی را دریافت کنیم؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید گفت که: کارت های مربیگری دارای درجه بندی می‌باشند. که شامل درجه 1، 2 و 3 است که کم کم و با توجه به قوانین رشته ورزشی می‌توانید مدارک درجه 2 و 1 را نیز بگیرید.

کارت مربی گری درجه 1 یعنی داشتن بهترین فرصت های شغلی در داخل و خارج از کشور. برای گرفتن کارت مربیگری درجه 1 بین الملی، باید دوره‌های مربیگری درجه 2 و درجه 3 را بگذرانید و در آنها حد نصاب نمره را اخذ کنید.

کارت مربیگری بدنسازی

کارت مربیگری بدنسازی

برای دریافت کارت مربی گری بدنسازی، سابقه حرفه‌ای در عرصه بدنسازی و یا بدن ورزیده شرط نیست، اما اگر قصد فعالیت حرفه‌ای در عرصه مربیگری بدنسازی را دارید، تنها کارت و مدرک کفایت نمی‌کند و بهتر است که از بدن ورزیده‌ای هم برخوردار باشید.

شما می‌توانید لیست آدرس باشگاه های بدنسازی تهران را در مجله اسپرت رزرو مشاهده کنید.

شرایط عمومی که برای دریافت کارت مربیگری باید داشته باشید به شرح زیر است:

  1. محدودیت سنی بین بیست تا شصت سال
  2. حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و یا گواهی اشتغال به تحصیل برای سایر متقاضیان
  3. مدارک شناسایی کامل
  4. کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت سربازی برای آقایان

اگر شرایط و مدارک ذکر شده را دارا هستید، می‌توانید به هیئت بدنسازی استان و یا سایت فدراسیون بدنسازی مراجعه کنید و از زمان و محل برگزاری دوره های آموزشی اطلاع پیدا کنید. توجه داشته باشید که هر استان در سال یکبار این دوره‌ها را برگزار می‌کند. همچنین امکان شرکت در دوره‌های مربیگری در استانی به جز محل سکونت خود نیز بلامانع است.

زمان دوره‌های تئوری بدنسازی حدود ۱ هفته تا ۲ هفته است و چند کارگاه عملی هم دارد. حضور در کارگاه‌ها الزامی است، در پایان دوره، از آموزشهای تئوری و عملی  آزمون گرفته می‌شود. پس از برگزاری کلاس ها و موفقیت در آزمون و کسب حد نصاب نمره، ظرف ۲ ماه، کارت مربیگری بدنسازی درجه ۳ شما صادر می شود.
نکته : اگر لیسانس تربیت بدنی داشته باشید، از گذراندن واحدهای تئوری معاف هستید.

آزمون مربیگری بدنسازی

آزمون مربیگری بدنسازی

 

شرایط آزمون

برای قبولی در این آزمون شما باید با کلیات رشته بدنسازی آشنایی اولیه داشته باشید. برای مثال در آزمون مربیگری بدنسازی شما باید حداقل با حرکات آشنا باشید، نام و کارکرد عضلات را بدانید و با مواد و مکمل های غذایی به خوبی آشنا باشید.

توصیه می‌شود قبل از شرکت در کلاس های مربیگری، برای کسب تجربه و نتیجه بهتر در آزمون، دوره کارآموزی در یک سالن ورزشی را سپری کنید.

کتابی که در دوره های مربیگری تدریس می‌شود، کتاب “دایره المعارف بدنسازی و پرورش اندام” انتشارات شناسنامه، می‌باشد.

کارت مربیگری درجه ۲، دو سال پس از دریافت کارت مربیگری درجه ۳ قابل دریافت است و کارت مربیگری درجه ۱ نیز سه سال پس از درجه ۲ صادر می شود.

دریافت کارت مربیگری بدنسازی، هیچ تضمینی برای صدور کارت تاسیس باشگاه بدنسازی نیست و برای تاسیس باشگاه، می‌بایست مدارک و ضوابط مربوط به خود را طی کنید.

شما عزیزان می‌توانید برای رزرو آنلاین بهترین باشگاه های بدنسازی همراه با تخفیفات ویژه سایت اسپرت رزرو  را مشاهده کنید.

ارسال نظر

نظرات کاربران
  1. علیرضا گفت:

    اتباع نمیتونن شرکت کنن؟