لیست آدرس کلاس و مدرسه شطرنج بابل

لیست آدرس کلاس و مدرسه شطرنج بابل
ثبت باشگاه ورزشی خرید اینترنتی عطر
4.7/5 - (3 امتیاز)

در این جدول لیست آدرس کلاس و مدرسه شطرنج بابل و باشگاه های آموزش شطرنج بابل را به همراه آدرس و شماره تماس جهت راهنمایی و دسترسی سریع قرار داده ایم.

لطفا نظر و تجربه‌تان، در مورد هر یک از باشگاه های شطرنج بابل را در قسمت نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.

لیست آدرس کلاس و مدرسه شطرنج بابل

#  نام باشگاه شماره تماس آدرس
 1 باشگاه شطرنج ذهن برتر بابل 01132320380 بابل، كمربندي غربي، چهارراه اميركبير، ساختمان آرمان، طبقه دوم
 2 هیأت شطرنج بابل 01132364434 بابل، خیابان مدرس، کوی تختی
 3 کلاس شطرنج موج نو بابل 09112168633 بابل، خیابان گل، معلم24، بین گل 4 و 6

+ باشگاه‌تان را در جدول ثبت کنید

در اسپرت رزرو تلاشمان بر این است تا لیستی کامل از تمامی باشگاه‌های موجود در سطح همه شهرها را برای مردم عزیز جمع آوری کنیم.

امیدواریم لیست آدرس کلاس و مدرسه شطرنج بابل برای شما سودمند واقع شده باشد.

انواع شطرنج :

شطرنج انواع مختلفی دارد که متداول‌ترین آن‌ها شطرنج استاندارد (یا کلاسیک)، شطرنج سریع و شطرنج برق‌آسا هستند؛ که در مسابقات رسمی انجام می‌شوند. همچنین در برخی مسابقات انواع دیگر شطرنج همچون شطرنج آرماگدون، شطرنج بولت، شطرنج سیامی و شطرنج ۹۶۰ هم برگزار می‌شوند.

در شطرنج سرعتی همهٔ حرکت‌ها باید در زمان معینی انجام‌شوند که معمولاً هر بازیکن برای همهٔ حرکات خود پنج دقیقه وقت دارند. این بازی توسط «جو مچیو» در سال ۱۹۹۱ اختراع شد. صفحهٔ شطرنج سرعتی ۵×۶ است و در مجموع دارای ۳۰ خانه است و هر بازیکن دارای یک رخ، فیل، وزیر، شاه، اسب و ۶ سرباز جلوی آن‌ها است. این بازی قوانینی متفاوت با شطرنج استاندارد دارد. سرباز در نخستین حرکت خود فقط یک خانه می‌تواند به جلو حرکت کند؛

حرکات ان پاسان و قلعه در بازی وجود ندارند و اگر ۲۰ حرکت در بازی بدون زدن مهره‌ها و پیشرفت سرباز انجام شود، بازی تمام خواهد شد و بازیکنی برنده است که طبق امتیازات مهره‌ها، امتیازات مهره‌های درون زمینش بیشتر باشد. شطرنج سیامی یکی از محبوب‌ترین انواع شطرنج در جهان است. این بازی با دو تیم اجرا می‌شود که معمولاً هر تیم دارای دو بازیکن است. یکی از بازیکنان تیم با مهره‌های سفید بازی می‌کند و بازیکن دیگر تیم با مهره‌های سیاه در صفحه‌ای دیگر بازی می‌کند. زمان این بازی نیز مانند شطرنج سرعتی است و هر بازیکن باید در کمتر از پنج دقیقه همهٔ حرکات خود را انجام‌دهد.

انواع دیگر شطرنج :

امروزه انواع دیگری چون شاه در مرکز (king of he hill) که در این بازی هر طرف که زودتر بتواند شاه خود را به چهار خانه مرکزی برساند برنده می‌شود. chess960 نیز یکی دیگر از انواع شطرنج است که بابی فیشر ساخته‌ است، مخصوصاً در سایت‌های بازی شطرنج آنلاین صورت می‌گیرد که در این نوع مهره‌های دو طرفین (به غیر از سرباز) به صورت رندوم چیده می‌شود و قوانین خود را دارد.

three-check یا سه کیش به صورتی است که هر طرف بتواند تنها سه کیش به حریف خود بدهد بازی را برده‌است.

شما می‌توانید لیست آدرس کلاس ها و مدارس شطرنج تهران را در مجله اسپرت رزرو مشاهده کنید.

دوستان عزیز! اگر باشگاه مورد نظر خود را در این لیست پیدا کردید و از طریق این لیست به باشگاه راهنمایی شدید، لطفا جهت کمک به بهبود فعالیت سایت و بروزرسانی لیست باشگاه‌ها و اطلاع رسانی بیشتر و دقیقتر به هموطنان گرامی، از مدیران و مسئولان باشگاه تقاضا کنید جهت تکمیل اطلاعات باشگاه خود با اسپرت رزرو در تماس باشند.
پیشاپیش کمال قدردانی را از همکاری صمیمانه شما داریم.

ارسال نظر