لیست آدرس سالن و مراکز ماساژ یاسوج

آدرس سالن و مراکز ماساژ یاسوج
0 دیدگاه
38 بازدید
(1) 4٫00
Loading...

بنا داریم در لیست آدرس سالن و مراکز ماساژ یاسوج اطلاعات مراکز و سالن های ماساژ شامل نام و تلفن و آدرس آن ها را تقدیم شما عزیزان کنیم. اما متاسفانه تا این لحظه اطلاعاتی به دستمان نرسیده است که این امر را محقق کنیم.

لیست آدرس سالن و مراکز ماساژ یاسوج

 ردیف  نام باشگاه شماره تماس آدرس فعالیت و زمان
1

چنانچه شما عزیزان یاسوجی یا هر بزرگوار دیگری اطلاعی از مراکز ماساژ یاسوج دارید، لطفا با ما در میان بگذارید. کمال تشکر را از شما به عمل می‌آوریم.

تاریخچه ماساژ

با سیری در تاریخ متوجه می‌شویم که ماساژدر تمام ملل وبا فرهنگ‌های مختلف مرسوم بوده وشاید دلیل رواج آن عامه‌ پسند بودن آن نزد تمام مردم باشد ودرگذشته مردم بدون اینکه از تاثیرات فیزیولوژیکی و درمانی ماساژ آگاهی داشته باشند ازآن استفاده می‌کردند.مثلا در ضرب‌دیدگی‌ها اولین اقدام آن‌ها تکان دادن ویا مالش عضو صدمه دیده بوده است.

درمیان ملل واقوامی که درگذشته از ماساژ به شکل وسیع‌تری استفاده می‌کردند می‌توان از مصری‌ها ،ایرانیان،یونانیان،چینی‌ها وژاپنی‌ها نام برد وهمینطور ازبین دانشمندان واطباء قدیمی که از تکنیک‌های ماساژ استفاده می‌کردند می‌توان به بقراط وابوعلی سینا اشاره کرد.بقراط به نتایج سودمند ماساژومالش در تامین وبازگرداندن نیروی عضلانی افراد ناتوان تا حدی پی برد وبرای درمان بعضی از عوارض مفصلی وعضلانی از این روش‌ها استفاده نمود.

امروزه نیز از ماساژ با اهداف مختلف وبه شکل‌های وسیع وگسترده‌ای استفاده می‌کنند وبه‌ویژه در درمان دردهای عضلانی ومفصلی جایگاه ویژه ای را نسبت به سایر روش‌های درمانی به خود اختصاص داده است و همچنین در توان‌بخشی وبازتوانی بیماری‌های مختلف به شکل خاصی به کار می‌رود.

تعریف ماساژ

کلمه ماساژ از یک کلمه یونانی به نام Massein که به معنای مالیدن است ومربوط به یک لغت لاتین Manus به معنای دست گرفته شده است ولی به‌طورکلی ،ماساژ عبارت است از یک‌سری حرکات منظم ،مرتب واصولی که روی بافت‌های بدن به منظوراهداف خاصی به کار می‌رود.

همچنین میتوانید لیست آدرس باشگاه های بدنسازی یاسوج را اینجا مشاهده کنید

ارسال نظر