لیست آدرس استخرهای آب گرم مشهد

لیست آدرس استخرهای آب گرم مشهد
5/5 - (1 امتیاز)

اسپرت رزرو به معرفی آدرس استخرهای آب گرم مشهد می‌پردازد که در اینجا لیست آدرس استخرهای آب گرم مشهد همراه با شماره تماس و تخفیف درج شده است.

لطفا نظر و تجربه‌تان، در مورد هر یک از استخرهای آب گرم مشهد را در قسمت نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.

لیست آدرس استخرهای آب گرم مشهد

#  نام آب گرم شماره تماس آدرس آبگرم فعالیت و زمان
 1 آب گرم فردوس محور فردوس به مشهد ( 20 کیلومتری جاده بجستان) آب گرم
 2 رباط آب گرم مشهد راه قدیم نوغان به تبادکان، دره خور استخر آب گرم
 3 آب گرم کریز کاشمر 3 کیلومتری روستای کریز

چشمه های آب گرم یا چشمه‌های گرمابی مکانی که در آنها آب به طور مداوم گرم است و به دلیل برخورد با املاح معدنی دارای خاصیت درمانی می باشند.

در اکثر مناطق آتشفشانی جدید ایران، چشمه‌های آبگرم وجود دارد. آب تمام این چشمه‌ها تقریبا منشا سطحی دارند. آب‌های سطحی با نفوذ خود از خلال شکستگی‌ها، تدریجا گرمتر شده در افق‌های تحتانی، هنگامی که به سطح زمین می‌رسند به صورت چشمه‌های آبگرم نمایان می‌شوند. به همین دلیل وجود شکستگی‌ها و گسل‌ها در مناطق آتشفشانی را عامل ظهور و پیدایش چشمه‌ها ذکر می‌کنند. معمولا در یک منطقه محدود، دمای آب این قبیل چشمه‌ها در طول سال تا چند درجه تغییر می‌کند. این مسئله مربوط به نفوذ زیاد آب‌های سطحی (مثلا پس از بارندگی و بارش برف) و کاهش نفوذ در مواقع کم آبی است. در شرایط یکسان هر قدر چشمه‌ها به مناطق عمیقتر نفوذ کند و آب سریعتر به سطح زمین برسد گرمای آن بیشتر است. امروزه نقش آتشفشان‌ها در ایجاد چشمه‌های معدنی برکسی پوشیده نیست.

پیشنهاد می‌شود آدرس پارک های آبی مشهد را نیز مشاهده کنید.

از آنجا که حلالیت آب گرم بالاتر است، املاح موجود در آب چشمه‌های آب گرم بسیار بالاست. این املاح، بسته به ساختار زمین‌شناسی منطقه، می‌توانند شامل یونهای مختلف مانند کلسیم، لیتیوم و، حتی رادیوم، متفاوت باشند. به دلیل اعتقاد عامیانه به خواص طبی بعضی از این املاح، چشمه‌های آب گرم اغلب به مقاصد گردشگری با هدف درمانی تبدیل می‌شوند.

ارسال نظر